Актуально!


Свята

У загальнонаціональному масштабі в Україні відзначаються такі свята:

 

  • Новий Рік- 1 січня .
  • Різдво- 7 січня .
  • День Соборності України- 22 січня .
  • Жіночий День- 8 березня .
  • Великдень ( Пасха )- дата змінюється .
  • День Праці- 1, 2 травня .
  • День Перемоги- 9 травня .
  • Трійця- дата змінюється .
  • День Конституції- 28 червня .
  • День Незалежності- 24 серпня .

Усі національні свята, крім Великодня та Трійці (Зелених свят), мобільність дати яких пов ’ язана з релігійною традицією , мають фіксований день свого відзначення . Різдво Христове та Великдень в Україні відзначають за православним церковним календарем .

 

Релігійні свята вирізняються особливими традиціями їх відзначення та притаманним лише Україні колоритом , що поєднує християнську православну культуру з віруваннями , коріння яких сягає у глибоку давнину . Особливо пишно і красиво відзначається в Україні Різдво Христове . Напередодні свята , увечері 6 січня , сім ’ ї , які притримуються традицій , готують святкову вечерю . За стародавнім звичаєм , на стіл подаються 12 пісних страв , головна з - поміж яких – солодка кутя . Вечеряти сідають , коли зійде перша зірка , вітаючи один одного словами “ Христос рождається !”. Після відзначення в колі родини , 7-8 січня свято “ виходить на вулиці ”: у ці дні люди ходять в гості та діляться радістю з ближніми , співаючи колядки ( релігійні народні пісні , що оспівують народження Ісуса ), на вулицях міст і сіл можна зустріти вертепи – драматизовані костюмовані вистави , присвячені Різдву . 8-9 січня у Львові відбувається щорічний конкурс вертепів , у якому беруть участь аматорські та професійні акторські колективи . Традиційним також став фестиваль автентичних гуцульських вертепів у карпатському місті Коломия .

 

Сьогодні до традицій святкування Різдва та Нового року в Україні все більше долучаються західні впливи : прикрашання ялинки , ілюмінація дерев на вулицях та вітрин магазинів , святкові феєрверки тощо .

 

Іншим найвизначнішим святом релігійного циклу в Україні є Великдень ( Воскресіння Христове ). Як і Різдво , це свято , крім суто християнських мотивів , вмістило в себе традиції , пов ’ язані з давнім хліборобським календарем , напрочуд вдало поєднуючи святкування воскресіння Христового з мотивами весняного відродження природи . Напередодні свята , у суботу , “ святять паски ” – люди несуть до церкви кошики з великодніми продуктами : спеціальними хлібцями – пасками ( які традиційно пеклися вдома ), крашанками та писанками ( великодніми яйцями ), іншими їстівними “ атрибутами ” свята . Ця їжа освячується священиками , глави церков правлять святкову службу , велика кількість людей відвідує Храм Божий . Вітанням у пасхальні дні є слова : “ Христос воскрес !”. Білий одяг , барвисті рушники та вишиванки надають атмосфері свята особливої чистоти і піднесеності . На окрему увагу заслуговує такий неодмінний атрибут Великодня як сакральне мистецтво української писанки , що продовжує вражати сучасників красою і вишуканістю свого символізму  

 

 

Ізсвят , пов ’ язаних з історичним минулим українського народу , цікавим є День Злуки . 22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані відбулася значна подія в українській історії – було урочисто проголошено Злуку Української Народної та Західно - Української Народної Республік в одну самостійну Українську соборну державу . Як вважають історики , у цей день новітнє державне існування України стало історичним фактом . Попри те , що на початку 20 століття Українській державі не вдалося відстояти власну незалежність у боротьбі з ворожими силами , злука 22 січня залишилася одним із найвагоміших символічних актів для національної свідомості , тому її дата відзначається українською нацією як державне свято .

 

 

Актомволі українського народу , яким було остаточним встановлено самостійну Українську державу , стала Постанова “ Про проголошення незалежності України ”, схвалена Верховною Радою Української РСР 24 серпня 1991 року . Цей день , що знаменував собою завершення багатовікових змагань українського народу за власну свободу , став головним національним святом – Днем Незалежності .

 

Окрімзагальнонаціональних свят , в Україні локально відзначаються традиційні свята національних меншин . Відповідно до ст . 24 Закону України “ Про національні меншини ”, “ органи місцевого самоврядування в своїй діяльності враховують відзначення певних свят та подій національних меншин на територіях компактного проживання осіб з числа національних меншин . Для них можуть встановлюватись додаткові неробочі дні для святкування традиційних національних релігійних свят ” .

 

 

 

 

Пасхальний хліб

 

Пасхальні яйця


У церкві на Паску


День Перемоги







До уваги журналістів



Анонси

26 червня 2006 року

Візит Міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до Республіки Молдова

 

29 червня 2006 року

Українсько-датські консультації з питань європейської інтеграції та питань безпеки, м.Київ

 

30 червня - 1 липня 2006 року

Офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Японії Таро Асо

 

18 - 20 серпня 2006 року

IV Всесвітній форум українців

 


До відома українських вболівальників з футболу, які прибудуть на матчі збірної України до Німеччини


ОПИТУВАННЯ

 

_______________________

 


Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © МЗС України