Укр   Eng   

Пошук по сайту

Профіль
Новини
Прес-інформація
       Виступи
       Iнтерв'ю
Прес-служба
Фотоальбом
Благодійний фонд

Прес-iнформацiя :: Виступи

Виступ міністра МЗС України П.Порошенка в ефірі ток-шоу «Велика політика», телеканал «Інтер» (04/12/2009)

07.12.2009 10:08

ВЕДУЧИЙ: Поговорим о внешней политике. Поговорим о итогах саммита Украина-ЕС, который состоялся сегодня в Киеве, и вообще немного о внешней политике.
Cегодня, по окончанию киевского саммита Украина-ЕС, глава Еврокомиссии Жозе Мануэль Баррозу выразил надежду, что отношения между Киевом и Брюсселем проявятся на протяжении следующего года. Что в переводе с дипломатического языка вполне вероятно означает Евросоюз снова включил Украине красный свет. Собственно, так ли это, об этом мы сейчас поговорим с министром иностранных дел Украины Петром Порошенком.
Петр Алексеевич, прошу Вас.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Добрий вечір, шановні телеглядачі. Добрий вечір дорогі друзі в студії. Добрий вечір дорогі журналісти. Я дуже дякую, що за те, що надали можливість висловитись саме сьогодні, коли ця тема є темою дня. За поточним рівнем підтримка євроінтеграційних сподівань України серед українського народу досягає до 70%. Думаю, що правдива, неупереджена інформація щодо укладання угоди є надзвичайно корисним. Я навмисно хотів би, щоб ми говорили виключно мовою документів і дуже коротко, рахуючи ті позиції і той час, який нам залишився.
Сьогодні прийнята і підписана спільна декларація, яка була схвалена президентом Єврокомісії Баррозу, прем'єр-міністром Швеції, який зараз головує в Європейському Союзі і президентом Ющенком. Ця декларація готувалася на протязі останніх чотирьох місяців наполегливої роботи всіх без виключення міністерств України, координувалося урядом, схвалювалась президентом. Можливо, це один з небагатьох прикладів ефективної взаємодії всіх гілок української влади.
Я хочу процитувати документ для того, щоб ми не слухали аналітиків, які часто просто не читають документи і не знають про що йдеться. Перше. Ключовим було підтвердження Європою євроінтеграційних устремлінь України. Абсолютно чітко написано, що Європейський Союз визнаючи, що Україна як європейська країна поділяє спільну історію, спільні цінності Євросоюзу. Євросоюз визнає європейські прагнення України і вітає її вибір. Це саме те формулювання, яке після паризького саміту уточнено саме сьогодні. В наслідок переговорів ми продемонстрували чіткі гарантії європейського вектору розвитку нашої держави. Президенти засвідчили суттєвий прогрес, досягнутий у відносинах Україна ЄС за минулий рік абсолютно у всіх без виключення сферах. Були прийняті окремі документи, схвалені на саміті, так звані, "progress report". Тобто, звіт про прогрес, який засвідчує, що Україна повністю завершила узгодження процедури приєднання до енергетичного співтовариства. Отже станом на сьогодні Україна свою роботу виконала. Вона була схвалена Європейським Союзом. І рішення 18-го грудня має прийняти Рада міністрів з енергетики Європейського Союзу. 23 листопада був схвалений порядок денний асоціації Україна-ЄС. І з сьогоднішнього дня ми почали працювати. Угода про асоціація з прийнятим порядком денним. Сьогодні було схвалено участь України в програмі антипірацьких дій "Аталанта". Ви пам'ятаєте, МЗС про це говорив. Цю позицію ухвалено. Сьогодні Європейський Союз погодився з координацією цих дій. Було підписано угоду про стратегічне співробітництво України і Європолу. Ви пам'ятаєте, що багато дискусій точилося навколо візового режиму.

ВЕДУЧИЙ: По поводу виз, да.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Вчора нам вдалося, коли я був у Брюсселі, підписати узгоджений протокол представників високого рівня. Засвідчено прийняття української редакції безвізового діалогу. Що це означає? Україна є першою країною серед країн партнерів, з якою укладена угода про лібералізацію візового режиму. Ми домовилися вчора про те, що в цю угоду найближчим часом будуть внесені зміни - Європейський Союз на це погодився - зміни в частині розширення категорії громадян, яким Європейський Союз буде надавати безкоштовні візи. Включаючи туристів, включаючи паломників, включаючи релігійних діячів. Ми постійно будемо розширювати цей перелік.

ВЕДУЧИЙ: Постийно, это когда? Вот, когда гражданин Украины сможет безвизовым образом приезжать в Киев или другой какой-то город так, как приезжают иностранцы?

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Я відповім. Прийняття цих положень буде означати, що 80% українських громадян, які отримають візи в країнах шингенської зони, будуть отримувати їх безкоштовно вже в наступному році. Решта, ми також чітко зазначили...

ВЕДУЧИЙ: Это бесплатно?

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Безкоштовно. Для решти був укладений документ, який називається дорожня карта. Колеги його назвали документ, який засвідчує структурований візовий діалог. Структурований візовий діалог означає, що в Україні виписують вимоги, які мають змінитись. Сьогодні це залежить не тільки і не стільки від МЗС. Ми маємо забезпечити відповідний стан кордонів. Ми маємо забезпечити відповідну реадмісію. Ми маємо навести порядок з українськими паспортами. Ми маємо забезпечити конфіденційність отримання даних. Але ми маємо чіткі критерії, виконавши які вийдемо на рішення, які сьогодні були схвалені про те, що Україна і ЄС підтверджують досягнення домовленостей щодо безвізового режиму під час наступної міністерської зустрічі Україна-ЄС.

ВЕДУЧИЙ: Петр Алексеевич, простите, что перебиваю вас. Не так много времени до конца нашей программы. По этому, пожалуйста.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Я знаю, що так не прийнято робити. Але я прошу, останнє речення для того, щоб ви зрозуміли, яка робота проведена сьогодні. Тут засвідчено, що вся робота про угоду про асоціацію, яка складає 700 сторінок, нами на рівні Міністерства закордонних справ, на рівні українських міністерств повністю погоджена. Преамбула угоди про асоціацію погоджена підписами. Всі її частини. Залишилася дискусія лише щодо угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі. І тут я навмисно не прискорюю цього питання, тому що першочерговим завданням є захист інтересів українського виробника як на території Євросоюзу, так і на території України через механізми фітосанітарного, стандартного контролю, механізми захисту ринків, перехідних періодів, митної політики. Тобто, я переконаний абсолютно, що термін, який назвав сьогодні голова Єврокомісії пан Баррозу щодо завершення нами узгодження в 2010-му році цих позицій є фактично стартом для напруженої річної роботи про укладання угоди про вільну торгівлю. Уявіть собі, угода про вільну торгівлю означає, що українські товари мають вільний доступ на ринки європейських країн. Ми маємо узгоджену тарифну політку. Узгоджену сертифікаційну політику. Я взагалі противник того, щоб ми укладали угоди про якісь дати. Я хотів би, щоб сьогодні ми мали абсолютно чіткий прагматичний виграш від будь-якої угоди, яку сьогодні укладає українське Міністерство закордонних справ. Можу тільки додати, що ці 700 сторінок, це 31 сектор, по якому повністю узгоджені позиції України і Євросоюзу. Це 58 телеконференцій, протягом яких узгодженні всі без виключення позиції угоди про асоціацію. Я дав лише факти. Прошу вас визначити, чи це є провал, чи це є безумовний успіх. Дякую.

ВЕДУЧИЙ: Будьте любезны, ваши вопросы, пожалуйста. Екатерина Горчинская.

Катерина ГОРЧИНСЬКА: Здравствуйте. У вас, в принципе, такая должность, что вам положено вот любой протокол о намерении, вот любой протокол преподносить как триумф. Я это понимаю прекрасно. Но, это абсолютно не меняет того факта, что в последнюю неделю европейские официальные лица говорят о нас такими словами, которые с дипломатического языка переводятся не иначе, как ругательства. И мы были, честно говоря, настолько в шоке, что у нас даже на первой странице это вынесено. Вопрос к вам. Каким образом вы будете отмывать имидж страны перед этими людьми? Каким образом вы будете нас защищать от такого вот видения Украины? Тем более на фоне того, что все, о чем они говорят, это правда: действительно экономикой управляют олигархи, действительно никаких реформ нет и не предвидеться, действительно, в стране бардак.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Я відповім Вам російською мовою, оскільки Ви мені задали російською мовою. Я не собираюсь отмывать страну от людей, которые говорят неправду. Я собираюсь просто защитить страну от неправды. Именно для этого я нахожусь в этой студии.

Катерина ГОРЧИНСЬКА: То есть, европейские официальные лица врут, правильно я поняла?

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Если мы говорим, что за 20 лет в стране не было ничего сделано, я утверждаю, что это неправда. И даже не хочу дискутировать по этому поводу. Я привел вам конкретные примеры о том, что было сделано на протяжение последних двух месяцев. Если Вы сравните ситуацию на Украине с любой другой страной Европейского Союза, которая хочет или претендует на то, что бы стать членом Европейського Союза, то увидите, что одна далеко неоднозначна. Посмотрите на страны южной Европы, Балкан. Вы глубоко убеждены, что там ситуация намного лучше чем в Украине? Давайте чуть-чуть больше любить свою страну. Давайте будем более патриотичны.

ВЕДУЧИЙ: Но они уже в ЕС?

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Если о Балканских странах, там кроме Словении ни одна страна не является членом ЕС.

ВЕДУЧИЙ: Но, что понимать под Балканами? Бывшая Югославия да. Румыния, Болгария?

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Потому что у них есть явная европейская перспектива. Почему она есть? Да потому, что вся страна, объединившись напряженно работала, проводя реформы. И вот то, что есть дефицитом в Украине - это дефицит реформ, дефицит политической воли. И поэтому я абсолютно убежден, что мы должны быть готовы к поствыборному времени с абсолютно четкой программой, что же необходимо сделать для того, что бы европейская интеграция из легенды, из какого-то маяка стала реальностью. Вот я утверждаю, что тогда, когда мы видим, что это будет хорошим стимулом для ответственных политиков, которые собираются реформировать страну, приведя ее к европейским стандартам, то нам нужно будет всем вместе объединиться для того, что бы это делать. А если будем говорить, что у нас все плохо, то мы никуда не попадем. Я убежден, что это путь никуда.

ВЕДУЧИЙ: Петр Алексеевич, а вот все-таки, 26 по-моему, 25 или 26-го октября, я сейчас не помню на память, в интервью "Комерсанту" Вера Ивановна Ульянченко, уходя из Секретариата президента говорила, что на 90% есть уверенность, что на этом киевском саммите будет подписано соглашение об ассоциированном членстве Украины в ЕС. Она лукавила, или что-то случилось за эти полтора месяца?

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Я не могу комментировать высказывание, которое я не видел. Я можу відповісти позицію українського Міністерства закордонних справ. Ніхто ніколи з Міністерства закордонних справ включаючи міністра не стверджував про те, що ми можемо підписати під самміт угоду про асоціацію. Ми її підготували. Вона на 90% готова. Я вам навів абсолютно чітке підтвердження сьогоднішньої декларації, яку засвідчила не українська сторона, а сторона Європейського Союзу, яка уповноважена робити узгоджені заяви. В нас  залишився один документ - глибока і всеохоплююча, поглиблена і всеохоплююча угода про зону вільної торгівлі. Я наголошую, що зону вільної торгівлі не робляться ні за місяць, ні за два. Я хочу наголосити, що наше узгодження позиції по Світовій організації торгівлі узгоджувалася 14 років. Ми працюємо сьогодні по зоні вільної торгівлі рік. І беремо зобов'язання, що протягом восьми місяців ці позиції при наявності політичної волі будуть узгодженні.

ВЕДУЧИЙ: Хорошо, пожалуйста, Александр Дубинский.

Олександр ДУБИНСЬКИЙ: Добрый вечер, Петр Алексеевич. Продолжая тему проблем интеграции и правды, которая за ними стоит. Вот говоря о зоне свободной торговле, о упрощении визового режима мы как-то забываем все-время о том, что Европа вставляет Украине условия о том, что мы должны увеличить количество мигрантов, которых будет принимать наша страна во время этого движения, о котором вы говорите. Вы не боитесь брать на себя ответственность, что за то, что в течении нескольких будущих лет Украина может настолько увеличить число нелегальных эмигрантов, эмигрантов легальных со сторон Азии, Африки и Востока с нынешних 0.6% до там 16%-15% и стать вторым курсом? Вы этого не боитесь?

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Дуже дякую, пане Олександре. Я не сприймаю вашу іронію стосовно переможних реляцій. Я готовий підписатися під кожним своїм словом. І хочу сказати, що угода про реадмісію, та сама, що ви кажете щодо мігрантів, була підписана ще два роки тому. І жодних змін в цю угоду ми не вносимо, і від нас ніхто цього не вимагає. Більше того, ще два роки тому констатували, що це є достатній рівень забезпечення безвізового діалогу. Разом з тим, паралельно з цією угодою про реадмісію було зроблено два кроки. Крок перший, ми підписали угоди про реадмісію з нашими сусідніми країнами, бо у нас ці мігранти не народжуються, якось до нас потрапляють. І угода про реадмісію з боку Європейського Союзу має кореспондуватися з угодою про реадмісію, наприклад, з угодою про реадмісію з Російською Федерацією. Всі мігранти, які прийшли до нас, або будуть вислані до нас з боку Європейського Союзу по абсолютно прозорій процедурі мають бути вислані в країну, звідки вони прибули. І для цього створена захисна нормативна база з Російською Федерацією. Під час останнього візиту Олександра Григоровича Лукашенка ми домовилися про те, що протягом двох місяців буде підписана тотожна угода про реадмісію з Білорусією. Протягом тих же двох місяців буде підписано угоду про раедмісію з Молдовою. Таким чином, ми підпишемо абсолютно захисні угоди з усіма сусідами, які дадуть нам можливість ефективно діяти в питаннях протидії нелегальної міграції. І останнє. Європейський Союз в рамках останніх домовленостей, виділяє сотні мільйонів євро по програмі інтегроване управління кордонами і облаштування кордонів. Не лише на західному, але і на східній і не східній ділянці. Для того, щоб Україна була захищена від мігрантів, які потрапляють до неї. Я вважаю, що треба не лякати людей можливими проблемами, а ефективно діяти для того, щоб їх не допускати. Я запрошую будь-якого журналіста для того, щоб ми прозоро продемонструвати укладені угоди і спільно діяли в питаннях співпраці з Європейським Союзом по програмі інтегрованого управління державним кордоном України.

ВЕДУЧИЙ: Петр Алексеевич, мы должны констатировать, что у нас есть время только для одного короткого вопроса и одного вашего ответа. Пожалуйста, Александр Пасховер, еженедельник "Кореспондент".

Олександр ПАСХОВЕР: Очень коротко. Петр Алексеевич, скажите пожалуйста, несмотря на то, что у нас есть перспектива для того, что бы получить визы, возможно бесплатно, но вы знаете, что у нас есть проблемы не из платностью или бесплатностью, а с унижением граждан, которые получают визы. И корреспонденты даже делали рейды посольств, которые самые недружелюбные к нам. Вы, как министр, готовы вступиться, и может быть есть конкретные примеры, за граждан, которых унижают в европейских посольствах? Не просто не дают визы, а унижают, визы здесь не причем.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Дуже дякую.

ВЕДУЧИЙ: Петр Алексеевич, у вас минута. Я прошу прощение.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Я не можу на це питання відповісти протягом минути, але я спробую.

ВЕДУЧИЙ: Попробуйте.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Позиція перша. Ми знизили протягом останніх трьох місяців відсоток відмов українським громадянам в сім разів. Це була наша робота. Це статистика. Друге - ми запустили проект де узгоджуємо перелік документів, які вимагаються від українського громадянина для отримання візи, щоб не вводилися додаткові документи в двосторонньому режимі. Третя позиція. Для того, щоб уникнути черг, ми домовилися про те, що буде запроваджена електронна реєстрація через Інтернет без використання будь-яких посередників, для того, щоб була максимально спрощена процедура отримання візи. Четверта позиція. Ми намагаємося, все-таки, закрити питання безвізового діалогу протягом року, тому що найбільш ефективною формою захисту українського громадянина, щоб він не стояв в чергах є безвізовий режим з Європейським Союзом. Я сподіваюся, ви зі мною згодні. І ми маємо просто продемонструвати прогрес в цьому напрямку. І я вам кажу, що захист інтересів кожного громадянина. який в будь-якій країні світу може звернутися в дипломатичну установу України і отримати не співчуття а реальний захист і реальну підтримку є першочерговим пріоритетом діяльності Міністерства закордонних справ і міністра Порошенка. Дякую.

ВЕДУЧИЙ: Петр Алексеевич, вы вложились. Я благодарю вас за ваши ответы. За то, что вы пришли прямо по итогам сегодняшней встречи.

Петро ПОРОШЕНКО, міністр закордонних справ України: Дуже дякую. Спасибі.



Обрання Почесним професором Університету банківської справи НБУ
Обрання Почесним професором Університету банківської справи НБУ

Iнтерв'ю


02.07.2013 На молочно-консервному заводі у Вінниці Порошенко випускатиме продукцію для себе



26.06.2013 Інтерв’ю Петра Порошенка в ефірі радіостанції «Эхо Москвы» (25.06.2013, Росія)



26.06.2013 Інтерв’ю Петра Порошенка в ефірі телеканалу «Дождь» (25.06.2013, Росія)


Copyright © 2006