Ugrás a tartalomhoz


Képregényekről 2.0


429 válasz erre a témára

#51 Ákos

    biszsónen

  • K.N:F
  • 1050 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 02. - 12:46

..Igen, a Marci és ha jól láttam, most a tv-ben is megy, mint rajzfilmsorozat... 9 -12 éveseknek kiváló a képregény, ami ráadásul keményborítós...

#52 E. Péter

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 356 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 18. - 18:44

Nem tudja valaki véletlenül ki ő?

szerk: Közben megtudtam: "Scourge of the Underworld".

Szerkesztve E. Péter által: 2007. 10. 18. - 19:23


#53 nitro

    NitroGéniusz

  • K.N:F
  • 2846 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 18. - 19:46

Bocs, hogy offolok, de ezt a kepfeltoltes.hu oldalt nem tudom ki találta ki, de annyira szar, hogy hihetetlen. Egy hét, amíg betölti a képet róla...

#54 E. Péter

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 356 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 18. - 19:59

Nekem úgyhogy töltök közben kb. 2 mp alatt betölt, és mindig ilyen gyors. Szóval a hiba nem ott van, vagy nem tudom.

#55 pityesz

    Átlag Fórumozó

  • K.N:F
  • 861 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 18. - 21:22

Mivel nem tudom, hogy hova írjam, tehát ide írom.
Ma az orvosi váróban egy általános iskolás lány Spongyabob képregénnyel a kezében várta, hogy sorra kerüljön.
Jó érzés volt látni, hogy a jövő nemzedékét is érdeklik a képregények.
Igaz ez csak egy csepp a tengerben, de azért mégis. :)

#56 Rorimack

    Bürokrata

  • K.N:T
  • 1904 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 19. - 01:54

Üzenet megtekintéseIdézés: nitro - Dátum: 2007.10.18., 20:46

Bocs, hogy offolok, de ezt a kepfeltoltes.hu oldalt nem tudom ki találta ki, de annyira szar, hogy hihetetlen. Egy hét, amíg betölti a képet róla...

Itt szintén ilyen, bár ugye mit képzelek, hogy külföldről szeretnék egy .hu-s oldalt elérni, ugye :D

#57 nezolaca

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 478 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 31. - 17:23

Warren Ellis nem normális továbbra sem, szerencsére:

Idézet

Someone said on Twitter recently:

Halloween: where I dress up as Warren Ellis and hit children with my cane while screaming "HUMBUG".



This is, of course, a lie.

I do that at Christmas.

On Halloween, I squirt lighter fluid over children and then hurl burning sticks at them while screaming "TRICK! TRICK, you little fucks!"

Tonight, I'm going to leave a sign on my door, written in very small print, and then go out to dinner. People will have to come right up to the door to read the sign. On it will be written

QUARANTINE
if you're close enough to read this
you have caught the bird flu

Már csak ezekért az apró agymenésekért érdemes volt Myspacere regisztrálni :laughing:

#58 zhalasz

    SPIRITiszta

  • K.N:Z
  • 1361 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 11. 08. - 16:51



#59 fdave

    Visszajáró Fórumozó

  • K.N:Z
  • 1076 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 12. 16. - 21:27

A Ruse című képregényhez volt valakinek szerencséje? Vélemény?

#60 Beyond silence

    Újonc

  • K.N:É
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 03. - 01:03

Fú, bocs az off topicért, de nem találtam jobb témát... szóval nem tud valaki egy jó képregény értékelős oldalt véletlenül...? Monjuk a gamespot.com-hoz hasonló, ami játékokkal foglalkozik. Köszönöm

#61 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8843 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 03. - 16:43

Angol nyelvűre gondolsz?

#62 Beyond silence

    Újonc

  • K.N:É
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 04. - 00:47

Üzenet megtekintéseIdézés: zoli79 - Dátum: 2008.01.03., 16:43

Angol nyelvűre gondolsz?
Igen, gondolom magyar főleg nincs.

#63 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8843 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 04. - 08:51

Még régen összegyűjtöttem néhányat, sajnos a mostani k.neten nincsen a részletes linkgyűjtemény, de itt mergtalálod a régit:
http://web.archive.org/web/20070630002738/...y.net/links.php

Keresd ezt: Kategória: Külföldi portálok és híroldalak (9)

#64 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 27. - 22:21

Nem tudom melyik topikba illik, ezért inkább itt kérdezek rá.

Hogy lehet, hogy az eredeti Holló képregényre még nem csapott le senki? Szerintem nem egy halálra ítélt ötlet. Jól ismert itthon, hatásos, művészi értékekkel is bír, és nemcsak a képregényrajongók figyelmére számíthatna. Vagy nagyon rosszul gondolom?
Most, hogy itthon már mindenki Marvel-t ad ki, azért jó lenne egy ilyen értékesebb dolgot is magyarul lapozgatni.

#65 Olórin

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:F
  • 2391 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 27. - 22:39

Chavez: félek, nem lenne nagy piaca itthon, látható, hogy még a legkommerszebbek is döcögősen mennek, és csak a mangák férnek meg mellettük. Úgy tudom, a Sin City kiadványos sem fogynak valami bizalomgerjesztően, pedig az első ugye a film körüli nem kis hype közepén jelent meg. Én egy Watchmennek örülnék a legjobban, de kizártnak tartom, hogy a közeljövőben akár nyúlfarknyi esély lenne ilyen kiadványok megjelenésére. (Persze ha egy illetékes most idetéved, és leszid, hogy hülyeségeket beszélek, én leszek a legboldogabb :) )

#66 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 27. - 22:52

Az a baj, hogy valószínűleg igazad lehet! :( Az idei év idáig nem túl bíztató a számomra, de a jelenlegi tendencia alapján, három-négy éven belül már nem kell túl sokat költenem képregényre. Legalábbis hazai megjelenésűre. De ne legyen igazam.

Szerkesztve Chavez által: 2008. 01. 27. - 22:53


#67 tungsram666

    Nem 100-as izzó

  • K.N:F
  • 2936 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 00:25

Üzenet megtekintéseIdézés: Olórin - Dátum: 2008.01.27., 22:39

Én egy Watchmennek örülnék a legjobban, de kizártnak tartom, hogy a közeljövőben akár nyúlfarknyi esély lenne ilyen kiadványok megjelenésére.
Hát talán majd ha kijön a mozifilm. Legalábbis nálam a 2009 még a közeljövő kategória. Majd akkor meglátjuk :)

#68 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 00:38

Azért a Watchmen szuperhős sztori, Marvelbuzik meg így is-úgy is megvennék, még ha DC is. Az szerintem előbb-utóbb jönni is fog.

#69 Olórin

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:F
  • 2391 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 00:54

Bár tudnék olyan optimista lenni, mint te... Szuperhőssztori... igen, de ezt a zsánert Moore atomjaira szedte, és újra összerakta. Nagyon távol áll a tipikus szuperhőstörténetektől, nagyon sokrétű, bonyolult és szimbólumokkal terhelt - ez nem egy szimplán szórakoztató, üsd-vágd kalandsztori (bár az is van benne), hanem egy hihetetlenül magas színvonalú, posztmodern művészeti alkotás, mondhatnám, túl kifinomult és összetett egy olyan piacra, ahol még a legkommerszebb Marvel-művek is épphogy elférnek. Ráadásul nagyon hosszú, úgyhogy akár egyben adnák ki, akár több részben, marha drága lenne.

#70 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 03:06

Ismerem a Watchment, de elsősorban akkoris a szuperhősrajongók fogják megvenni. Most biztos sokan megsértődnek, de legtöbbjüknek bőven elég annyi, hogy szuperhősökről szól, máris megy a kosárba.
Bár erős túlzással akár még a Holló is tekinthető szuperhősnek. Esetleg lehetne X-Hollónak nevezni, vagy a Hihetetlen Holló-nak, és máris jobban fogyna. :)

#71 nezolaca

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 478 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 10:03

Szuperhőssztori :laughing: Akkor a Preacher meg keresztény tanmese :laughing:


A Hollónak szerintem lenne esélye, elvégre hatalmas kultusza van itthon (legalábbis az én ismeretségi körömben rengeteg embernek kedvenc filmje)... jó reklámmal szvsz nem lenne reménytelen vállalkozás.

A Watchmen viszont... szerintem a szuperhős-rajongók épphogy nem vennék meg, mivel nem szerepel benne egyetlen "ismert" arc sem, ha belelapoznak, nincsenek benne csilivili rajzok, és tíz oldalon át tartó bunyók... bár odaint hatalmas siker volt, szóval a fene tudja, de én nem sok esélyt látok sikeres itthoni kiadásra. Persze én örülnék a legjobban. :)

Szerkesztve nezolaca által: 2008. 01. 28. - 10:13


#72 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 11006 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 10:30

nezolaca megelőzött, épp ugyanezt a Preacheres hasonlatot akartam én is mondani. A Watchmen annyira rugaszkodik el a szokványos szuperhős-történetekről (bár kérdés, mennyire mondhatjuk egyáltalán "szuper"-nek őket, hisz emberfeletti képessége gyakorlatilag nem soknak van...) mint Ennis díjazott sorozata egy vasárnapi misétől. Nagyon nehéz mű, és én sem hiszem, hogy reális esélye volna idehaza. A Holló már talán, de abból is melyik? Az eredeti, vagy az Image-es v2?

#73 Olórin

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:F
  • 2391 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 11:13

Nem akarok gonosz lenni, de A holló ugye fekete-fehér, és sokaknál szerintem már itt elbukik... szerintem nem sokkal van nagyobb esély a megjelenésére, mint a Watchmennek.

#74 tungsram666

    Nem 100-as izzó

  • K.N:F
  • 2936 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 11:36

Hát a Sin city megért három kötetet, annak ellenére, hogy nem szuperhősös, fekete-fehér, és nincsenek benne nagy bunyók. Ugyanúgy a filmmel egy időben kezdték kiadni, ahogy a Watchment kéne. Nyilván hinnie kell a kiadóank a sikerében, és szeretnie is kell, ugyanis egyelőre még senki nem adott ki semmit ami nem Marvel, nem Batman, vagy nem szereti ő maga. Ja és valamit ki kéne találni a hatékonyabb reklámozásra, valamit azon túl, hogy "Megjelenet a Watchmen, nagyon tuti képregény odaát, király sztori, pontosan két pókemberes kötet áráért most a tied". Mert ez láthatóan nem jött be soha.

#75 Olórin

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:F
  • 2391 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 11:48

Hát amennyire én tudom, a Sin City-k sem futnak valami jól, és a "színes" részeket már ki sem merik adni, mert azok drágábbak lennének, és valószínűleg nem érné meg. A Watchmen pedig nagyon kemény dió, szerintem a hazai képregénypiacnak még gyúrnia kell, hogy elbírja. És persze sok múlik a film sikerén is. (szerintem amúgy hiba filmet csinálni belőle, egyszerűen lehetetlen normálisan visszaadni mozgóképen)

#76 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 11006 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 12:18

Megint OFF, de ugyan eddig melyik Moore-képregényt sikerült az eredetihez hűen visszaadni?

#77 Vladi

    COMICS INVESTator

  • K.N:F
  • 3222 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 12:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Olórin - Dátum: 2008.01.28., 11:48

Hát amennyire én tudom, a Sin City-k sem futnak valami jól, és a "színes" részeket már ki sem merik adni, mert azok drágábbak lennének, és valószínűleg nem érné meg.

Az információd már eléggé elavultak, elégedettek vagyunk a Sin City-k fogyásával, az első kötetből már alig maradt néhány száz példány a boltokban. A Yellow Bastard-ot valószínüleg ki is fogjuk adni, annak ellenére, hogy a korábbiakban tényleg volt róla szó, hogy esetleg kimarad.

#78 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 12:33

Ezzel nem leszek népszerű, de maguk a kiadók viszik egyirányba az ízlést, ezért esélytelen minden komolyabb cucc. Nem ők tehetnek róla, mert nyílván a népszerű címeket kell meglovagolni, hiszen az hoz pénzt, de most kezdett el nagyon elszaladni velük a ló. És a nagy képregényfilm őrület is az ő malmukra hajtja a vizet. Lassan nem kell csodálkozni, hogy a képregényt itthon a szuperhősökkel azonosítják.
A reklám nem olcsó, de ha nem költ rá az ember, akkor többet is veszíthet. A TV drága, így inkább plakátok kellenének a fontosabb helyszínekre országszerte. Könyvesboltok kirakatába, mozikba, egyéb fiatalok által látogatott helyekre. És nem a Pókembert kell reklámozni, hanem az olyan cuccokat, amik főleg azért nem fogynak, mert nem ismerik még őket. A Vertigo név semmit nem mond, de az "Utolsó férfi a nők uralta világban", vagy a "A saját és mások démonaival küzdő mágus alászáll a pokolba", esetleg a "Az ír vámpír, a züllött bérgyilkosnő, és a szebb napokat látott Prédikátor. Az ő Szavára nem lehet nem odafigyelni!" féle hatásvadász szlogenekkel talán többre lehetne menni.

#79 Olórin

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:F
  • 2391 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 12:42

talgaby: lehet kövezni, de szerintem a V jól sikerült - persze az is le van egyszerűsítve elég durván, de a lényeg azért ott van a felszín alatt, én azzal nagyjából elégedett voltam. A Watchmen viszont szerintem a legkomplexebb Moore-mű, vagyis messze az a legkeményebb dió.

Vladi: wow, nagyszerű, ritkán örülök ennyire annak, ha tévedek :icon13:

#80 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6342 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 12:55

Üzenet megtekintéseIdézés: Chavez - Dátum: 2008.01.28., 12:33

Ezzel nem leszek népszerű, de maguk a kiadók viszik egyirányba az ízlést, ezért esélytelen minden komolyabb cucc. Nem ők tehetnek róla, mert nyílván a népszerű címeket kell meglovagolni, hiszen az hoz pénzt, de most kezdett el nagyon elszaladni velük a ló. És a nagy képregényfilm őrület is az ő malmukra hajtja a vizet. Lassan nem kell csodálkozni, hogy a képregényt itthon a szuperhősökkel azonosítják.
Ez - sajnos - még nagyon korai kijelentés volt. A népszerű címek annyi pénzt hoznak, hogy megtérülnek. A ló elszaladásáról nincsen szó. A képregényfilm őrület annyit segít, hogy ki merünk hozni pár olyan cuccot, amit egyébként felelőtlenség lett volna megpróbálni (ld. Sin City, 300, és lesz még más is az idén).
De a számok sem téged igazolnak: a jelenleg a könyvesboltokban kapható 164 képregényből 11 szuperhősös...

Üzenet megtekintéseIdézés: Chavez - Dátum: 2008.01.28., 12:33

A reklám nem olcsó, de ha nem költ rá az ember, akkor többet is veszíthet. A TV drága, így inkább plakátok kellenének a fontosabb helyszínekre országszerte. Könyvesboltok kirakatába, mozikba, egyéb fiatalok által látogatott helyekre.

Sajnos, a plakátolás is nagyon drága - pláne, ha nem csak egyet szeretnél kitenni valahova, hanem egy rendes lefedettséget akarsz elérni, Budapesten, vidéken egyaránt.

#81 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8843 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:11

Idézet

Lassan nem kell csodálkozni, hogy a képregényt itthon a szuperhősökkel azonosítják.
Tony-val ellentétben úgy gondolom, hogy ezzel a kijelentéssel pedig elkéstél. Már régóta ezzel azonosítják. Persze, kor függő: van aki szerint regények átiratai. :)

Idézet

De a számok sem téged igazolnak: a jelenleg a könyvesboltokban kapható 164 képregényből 11 szuperhősös...
Kihagytad az újságárusi kínálatot. Lehet erre azt mondani, hogy most a hónapokban megcsappant, de ez előreláthatóan kompenzálva lesz kötetek formájában.

#82 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:15

Na jó, de a reklámra fordított pénz bőven meg is térülhet. Persze az internet jó, mert ingyen lehet reklámozni mindenfélét, de még nem mindenki fér hozzá. A plakátnál olcsóbb reklám meg aligha van. Talán a szórólapozás, de az sem biztos. Egy plakáton akár 2-3 dolgot is lehetne reklámozni (nyílván csak egyazon kiadónak). Ha belegondolok, hogy én mennyi mindenre figyeltem már fel a plakátoknak köszönhetően, akkor nem tartom olyan rossz reklámhordozónak. A tv-reklámokról elkapcsolnak, a szórólapot egyből kukába dobják, a neten megfogja a reklámblokkoló, újságban átlapozák. De ha egy jól kihelyezett, figyelemfelkeltő poszteren ott virít egy vicsorgó lelkész, egy Stingre megszólalásig hasonlító pasas, vagy akár egy fehérre mázolt képű, Hollófekete hajú Iggy Pop hasonmás, az azért odavonzza a tekintetet.
De mint mondtam, a Holló sokkal nagyobb figyelemre számíthatna, mivel hatalmas kultusza van, és egyátalán nem csak a képregényrajongók között. És rendelkezik egyfajta irodalmi mélységgel is, ami miatt megintcsak érdekes lehet mások számára is.

#83 Olórin

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:F
  • 2391 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:16

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2008.01.28., 12:55

a jelenleg a könyvesboltokban kapható 164 képregényből 11 szuperhősös...

A maradéknek egy elég jelentős része manga, nem? csak mert annak ugye azért van tábora, talán (bár csak találgatok) nagyobb, mint Pókembernek és társainak.

#84 Olórin

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:F
  • 2391 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:20

Chavez: tapasztalataim szerint a szkeptikusok (akik nem olvasnak képregényeket, és olvasatlanul is sokszor lenézik őket) a képregények irodalmi mélységein sajnos csak röhögni szoktak. Talán ahhoz, hogy egy ilyen kiadás érvényesülni tudjon, először meg kéne értetni az emberekkel, hogy a képregény nem egyenlő a tiniknek szóló butus (elnézést, sarkítok) szuperhős-történetekkel.

#85 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6342 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:21

Üzenet megtekintéseIdézés: zoli79 - Dátum: 2008.01.28., 13:11

Tony-val ellentétben úgy gondolom, hogy ezzel a kijelentéssel pedig elkéstél. Már régóta ezzel azonosítják. Persze, kor függő: van aki szerint regények átiratai. :)
Mindenki azzal azonosítja, amivel már találkozott. Sokan vannak, akiknek a képregény Garfield és kész. Sokaknak meg csak Gróf Balázs. És még sorolhatnám, miket tapasztalunk a nem-képregényes rendezvényeken.

Üzenet megtekintéseIdézés: zoli79 - Dátum: 2008.01.28., 13:11

Kihagytad az újságárusi kínálatot. Lehet erre azt mondani, hogy most a hónapokban megcsappant, de ez előreláthatóan kompenzálva lesz kötetek formájában.
Persze, hogy kihagytam, hisz fel sem merült ebben a beszélgetésben. Újságos terjesztésben nem is lesz egyhamar más jellegű, mint amik már most mennek, mert a sikerhez szükséges példányszámot ma már csak a nagyon fiatalok körében lehet elérni, sajnos.
Annyi kötet pedig nem fog megjelenni, hogy az arányok jelentősen változzanak - már csak azért sem, mert közben jelennek meg bőven nem-szuperhősös kötetek is (és nem csak mangák).

Ólorin: jelenleg 49 manga van a magyar piacon. Ez valóban a legnagyobb szelet a 164-ből, de a maradéknak is csak 10 százaléka a szuperhősös.

Szerkesztve Tony által: 2008. 01. 28. - 13:22


#86 tungsram666

    Nem 100-as izzó

  • K.N:F
  • 2936 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:22

Én addig nem ostorozok senkit az egyoldalú kínálatért (főleg, hogy nem is értek egyet azzal, hogy teljesen egyoldalú lenne), amíg nincs annyi tököm meg kemény munkával megszerzett lóvém amit be merek fektetni, hogy kiadjak itthon egy képregénykötetet. Akár szeretetből, akár a haszonért. Bár tudjuk, hogy a legsikeresebb kötetek kiadása sem épp egy szláv karnevál.
Én továbbra is csak azt tudom hangsúlyozni, hogy ha pl. lenne a kiadóknak tőkéje tv2-ős meg RTL Klub-os hétvégi főműsoridős reklámblokkokban hírdetni, az se vezetne sokkal több eredményre, amíg a hírdetés nem közöl semmi mást, csak azt, hogy megjelent a kötet. Tegyük fel, hogy látunk egy reklámot, rajta a szöveg: "Megjelent káposzta-man, a karfiol-díjas képregény, írta Kolbász Jon, rajzolta a világhírű Répa Robbie. A kötet ára 2500 ft". Most ez ugyan hány embert késztet vásárlásra, aki nem ismeri a külföldi képregényeket, kiadókat, írókat, rajzolókat, meg hogy mi is az az Eisner-díj (tehát a magyar lakosság 99,9%-a)? Szerintem egyet se. Nem fogom visszakeresni, hogy kinek az ötlete volt, de szerintem nem elvetendő, hogy néhány oldalt kinyomtatni (akár legálisan akár illegálisan) és elkezdeni szórni a metróban, kávézókban, mindenhol, ahol emberek szeretnek olvasgatni. Nem hiszem, hogy néhány ügyesen kiválasztott cliffhangeres vagy poénos képsor teszem azt az Y-ból ne keltené fel emberek érdeklődését. Legalább azokét, akik olvasták a Védett férfiakat, és azért az egy eléggé ismert, népszerű mű. Vagy ott a Constantine film, valamit ezzel is lehetne kezdeni. Csak ötletek, de én ilyesmiben gondolkodnék.

#87 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6342 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:25

Üzenet megtekintéseIdézés: tungsram666 - Dátum: 2008.01.28., 13:22

szerintem nem elvetendő, hogy néhány oldalt kinyomtatni (akár legálisan akár illegálisan) és elkezdeni szórni
Mi csak legálisan tehetünk bármit, különben elveszítjük a licenszet (abban nem lehet bízni, hogy úgysem derül ki...). Ráadásul most már a vadplakátozást is keményebben büntetik.

#88 tungsram666

    Nem 100-as izzó

  • K.N:F
  • 2936 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:32

Kihagytam, hogy ne írjátok rá a neveiteket meg a kiadó nevét, címét. Se személyigazolványszám, se lakcím, se semmi. Csak a képsorok. És a kötet címe. Hogy egyáltalán legyen fogalma az embereknek, hogy mi a nadrágról van szó.

#89 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6342 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:49

Üzenet megtekintéseIdézés: tungsram666 - Dátum: 2008.01.28., 13:32

És a kötet címe.
Hát épp ez az, hogy ma már lenyomozzák ez alapján a vadplakátozót, és akkor is őt büntetik, ha történetesen nincs is köze a dologhoz, csak valami túlbuzgó rajongó állt neki hirdetni a koncertet vagy rendezvényt vagy bármi mást.

#90 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8843 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:56

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2008.01.28., 14:21

Mindenki azzal azonosítja, amivel már találkozott. Sokan vannak, akiknek a képregény Garfield és kész. Sokaknak meg csak Gróf Balázs. És még sorolhatnám, miket tapasztalunk a nem-képregényes rendezvényeken.
Valóban. De szerintem egyáltalán nem elhanyagolandó, hogy egy évtizedig a szuperhősök uralták a nem gyermek képregények piacát az újságosoknál, most pedig szó szerinti szuperhős film dömping van. Úgy gondolom, hogy az a generáció, amely egyre inkább hallatja a hangját igenis a szuperhős képregényeken szocializálódott.

Idézet

Persze, hogy kihagytam, hisz fel sem merült ebben a beszélgetésben.
Chavez kiadókat említett. Én ideértem a Semicet, Paninit is. Már csak azért is, mert ha nem léteznének, akkor mások pótolnák azt az űrt.

Idézet

Annyi kötet pedig nem fog megjelenni, hogy az arányok jelentősen változzanak - már csak azért sem, mert közben jelennek meg bőven nem-szuperhősös kötetek is (és nem csak mangák).
Ettől én se félek, de azért azt megjegyezném, hogy van különbség kötet és kötet között. Ami sajnos legkevésbé a kiadón múlik. Tegnap jártam az egyik szegedi Alexandrában, amit nem olyan régen rendezhettek át. Nagyon vicces ahogy a fantasy és gyermek irodalom közti "pozitív élsarokra" helyezték el a képregényeket. Alsó sorok 190 centis szemmagasságig mangák borítóval kifelé fordítva, fölöttük ömlesztve egymásra fektetve minden más.
Itt visszatérnék Chavez korábbi kijelentésére: sajnos(?) a kiadók csak nagyon-nagyon korlátozott mértékben irányítják a közízlést. Gondolj bele, hány olyan kiadvány jelent meg - köztük a te kedvenc Vertigójaid - amelyek nem lettek túlzottan sikeresek!

A Holló kultusz felett - szerintem - eljárt az idő.

Szerkesztve zoli79 által: 2008. 01. 28. - 13:58


#91 tungsram666

    Nem 100-as izzó

  • K.N:F
  • 2936 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 13:57

Utána fogok nézni ennek az illegális vadplakátolás dolognak. Azért hoztam fel, mert mikor legutóljára beszéltem erről jogot ismerő emberrel, azt mondta, hogy körülbelül ott tart az illegális hírdetések felszámolása és büntetése, mint például az illeglális zene- és programletöltés esetében, tehát erősen gyerekcipőben. Senki nem foglalkozik vele egyelőre, pláne ha kis cégek kis bevételéről van szó. A szórólapozás meg hát...na mindegy, amennyire én tudom azt meg az csinálja aki akarja, bárhol bármikor, és meg is teszik. Vagy kidobja a szemétbe aki kézbe kapja, vagy elolvassa. Sokat veszíteni nem lehet vele.

#92 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 14:09

Tony: kíváncsi vagyok a te személyes előrejelzésedre, hogy hogyan látod a kínálat alakulását a következő mondjuk 5 évben? Nem akarok adatokat, meg száraz tényeket, hanem a te véleményedet akarom hallani. Illetve olvasni. Pl. a szuperhős-nem szuperhős arányok valószínű alakulásával, vagy a mangák további népszerűségével, új kiadók megjelenésével, nagyobb volumenű művek megjelenésének esélyeivel kapcsolatban. Szerinted milyen irányba halad ez az egész. A közízlést hogyan/mivel lehet befolyásolni?
Én egyszerű olvasóként tényleg csak a felszínt látom, de továbbra is fenntartom a véleményemet, miszerint kezd nagyon egyfele billenni a mérleg. Vagy ez teljesen normális?

#93 zhalasz

    SPIRITiszta

  • K.N:Z
  • 1361 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 14:12

Szerintem ez tök normális. Semelyik művészeti ágban nem egyforma arányú az igény a különböző al-műnemekre, vagy minek kell nevezni mondjuk könyveknél a krimit/szépirodalmat/önéletrajzot... Nem?

#94 geomailer

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:Z
  • 2417 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 14:32

Üzenet megtekintéseIdézés: Chavez - Dátum: 2008.01.28., 12:33

a képregényt itthon a szuperhősökkel azonosítják.
Amerikában is. Csak ott az a kis szegmens is, aki nem a szuperhősökre bukik, még mindig elég sok vásárlót jelent, akiknek ki lehet adni Vertigot meg noname dolgokat. Mo-n az arány hasonló, csak abszolút számokban ez ugye kevesebbet jelent.

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2008.01.28., 12:55

(ld. Sin City, 300, és lesz még más is az idén).
Lehet már tudni mire utalsz? Dark Knight, Vasember, Hulk vagy más? Vagy már elhangzott csak nem jut eszembe melyik film kapcsán lehet várni képregényt?

Szerkesztve geomailer által: 2008. 01. 28. - 14:34


#95 x-fegyver

    Visszajáró Fórumozó

  • K.N:F
  • 1412 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 14:36

Hát én egy Hellboyban reménykednék, de lehet az már merészség lenne...de ki tudja?

#96 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6342 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 15:22

Chavez, túl sokat vársz tőlem. Öt évvel ezelőtt ki merte volna megjósolni azt, ahova most eljutottunk? Még akkor is igen nagy szkepszisbe ütköztünk, amikor belevágtunk a könyv formátumú kiadásokba (még itt a fórumon is).
2005 végén volt, aki azt jósolta, hogy egy évvel később már csak 3-4 kiadó marad talpon az akkori 12-14-ből - most pedig még több van.

Vegyük azért végig, amiket kérdezel:

Az arányok egészen biztosan mindig olyanok lesznek, hogy a populárisakból lesz sokkal több. Ez jelen pillanatban a mangát és a szuperhősösöket fedi nálunk - de nem mindig volt így, és nem is biztos, hogy így marad. Öt éven belül túl nagy változás mindenesetre nem várható.

A mangák terén szerintem ez az év vízválasztó lesz. Ismerve a létező kiadók terveit és nagyságrendjeit, idén már ki fog alakulni egy komolyabb verseny közöttük. Bármennyire is óvatosak és bármennyire is figyelnek egymásra, jóstehetséggel senki sincs megáldva - és a lengyel példa lebeg a szemük előtt, ahol ugyebár tavaly összeomlott a mangapiac a túlkínálat miatt. Remélem, nálunk ez azért nem következik be, de úgy gondolom, hogy 2008-ban nem fog sokkal több manga megjelenni, mint 2007-ben, és nagyjából erre a szintre fog beállni (évi 40-50 kötet).

Hogy ezen belül lesznek-e általad óhajtott "komolyabb" címek, azt nagyon nehéz megjósolni. A Tűzharcos eladásai a mangákon belül eléggé hátul vannak, és bár az Élni jobban megy, a MangaFan kiadványai közül az a legkevésbé kelendő. A jogtulajdonosok is jobban szeretik a magas számokat, ami nem meglepő... A személyes véleményem erről az, hogy kell pár év, amíg a mostani mangák olvasói kinövik azokat a sorozatokat, és remélem, hogy azokat megunván nem hagyják abba teljesen a képregényvásárlást, hanem megkeresik maguknak a nekik valókat - hasonlóan ahhoz, ahogy a 90-es évek szuperhősös képregényeinek az olvasói mára valamennyire megtalálták a Vertigo, Dark Horse és alternatív amerikai képregényeket. De azt is el kell mondanom, hogy ezt a reményemet nem támasztják alá külföldi tapasztalatok, mindenhol ezt tekintik a jövő egyik legfontosabb kérdésének.

Az amerikai képregények olvasói tekintetében úgy látom, hogy van akkora utánpótlás, hogy ha egy újságos piacot nem is, de egy fontolva haladó könyves piacot életben tudjanak tartani. Évi 15-20 kötetnél sejtem most azt a határt, ameddig el lehet menni. Persze ebből csak egy kisebb szám tud "nem-szuperhősös" lenni. A konkrétan felvetettek közül Hellboynak van esélye, de erről még :silence: . A Hollóról én is azt mondom, amit Zoli79 - elmúlt az ideje.

A nagyobb volumenű (vastagabb, drágább) kötetekkel pláne óvatosnak kell lenni. Azokat tényleg csak egy olyan hullám tudja sikerre vinni, ami meghaladja a törzsvásárlói érdeklődést. A 300-ból például rendezvényeken alig adtunk el, ami azt jelzi, hogy többségében nem a képregényrajongók vették meg a példányokat. A Watchment egyelőre kockázatosnak tartom, de ha nagy hype előzi meg, nem elképzelhetetlen, hogy valaki bevállalja.

Ami az új kiadók színre lépését illeti: fogalmam sincs. Egyszerre reméljük és tartunk tőle, hogy egyszer majd jön egy igazán nagy kiadó, és komoly pénzeket beleölve nekiáll learatni, amit mi előkészítettünk. Ha látnák az adatainkat, nem vágnának bele, de láttunk már olyat (Panini, hogy nevén nevezzem), hogy egy nagyobb cég azt gondolja, ő jobban tudná csinálni.

Nagy bánatom az európai és magyar képregények sanyarú helyzete. Persze ebben nincs semmi meglepő: a rendszerváltás óta (de tulajdonképpen már némileg előtte is) a populáris kultúra terén szinte kizárólag amerikai (vagy annak látszó, azt imitáló) termékeket fogyasztanak, néhány divathullámtól eltekintve. Ezeknek a képregényeknek az elismertségéhez feltétlen szükség van az úgynevezett véleményformálók hozzálásának a megváltozására. Ezen dolgozunk a sok kiállítással, kisebb rendezvénnyel. De még többet kell tennünk, az biztos.

Ugyanakkor meggyőződésem, hogy egy igazán "korszerű" új magyar képregény tudna előbb kultikus, majd tömeges népszerűségre szert tenni. Láthattuk, hogy a Napirajz is mennyire megmozgatta a népeket. De ennél több kell az áttöréshez. Nagyon várom már azt az új magyar képregényt, amelyet olyan lelkesedéssel fogadnak, mint a legújabb Rejtő-Korcsmáros újrakiadást.

#97 x-fegyver

    Visszajáró Fórumozó

  • K.N:F
  • 1412 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 16:09

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2008.01.28., 15:22

A konkrétan felvetettek közül Hellboynak van esélye, de erről még :silence: .

Hehehe, múltkor látványosan kitértél a kérdésem elöl, ezért abbaisfejeztem, de most aztán...most sem firtatom, csak drukkolok hozzá (akárkinek is kell).

#98 Pádi

    5

  • 5panels
  • 1611 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 16:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2008.01.28., 15:22

A konkrétan felvetettek közül Hellboynak van esélye, de erről még :silence:
Akkor csak egy néma JEEEEE!-t engedek el. :)

#99 nezolaca

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 478 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 16:16

Én meg csak elmormolok egy imát magamban :rolleyes: :clapping:

#100 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7267 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. 01. 28. - 16:21

Köszönöm, pont ilyesmire gondoltam!
De,

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2008.01.28., 15:22

A Hollóról én is azt mondom, amit Zoli79 - elmúlt az ideje.
Nem kimondottan a Hollóra vonatkoztatva, de az "elmúlt az ideje" ugye csak marketing szempontból érthető? Magyarul nincs semmi, amihez köthető lenne, ugye? Mert a képregények között rengeteg az időtlen klasszikus, nem hinném, hogy a fenti példa valaha is szavatosságát vesztené. Ellenben pont a szuperhőstörténetek időtállótlanságát (huh :wacko: ) érzékelem, de itt sokan mégis a régebbi történetekre vágynak.