Ugrás a tartalomhoz


Képregényekről 2.0


402 válasz erre a témára

#1 Ron

    Igazi Moderátor!

  • K.N:F
  • 5126 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 05. 24. - 22:19

Leesett az állam amikor olvastam: A Keresők valóságos budapesti helyszínein (kávéház, kisföldalatti, a város legrégebbi köztéri szobra előtti tér, magas polgári lakásbelsők) reális és szürreális jelenetek váltakoznak. A mű meghatározó motívuma (...) és egy másik ember teljes megismerhetőségének lehetetlensége.

Én is dolgozom egy saját kis képregényen, ami újságírásról, médiáról, street artról és a médiáról szólna. (mindennek mindenhez köze van egy kicsit)
Budapesten játszódna, a főszereplőnek lesz egy nővére, akivel közös problémákba ütköznek, de most inkább nem írnám le, mert nővéremnek erről 2 oldalas levelet írtam, holott még csak vázlatos a dolog. Budapest képe akkor jönne elő, amikor hősöm egyedül van, vagy a lerobbant lakásán, vagy a nővére házában, vagy a Nyugati elötti vendéglőben beszélget a főnökével, stb stb.
Egy másik ember megismerhetetlensége meg főleg a művészetet boncolgató résznél jön elő.
Nah jó, ezt most így hirtelen sok volt, majd ősszel, vagy télen jelentkezem, hogy elkészült-e. Régóta tervezem ugyanis, de mindig úgy gondoltam, hogy gondolataimat másokkal is meg kell osszam (nővérem és a rajztanár), hogy ne legyenek nagyon nagy baromságok. Na jó, most már befogom.

#2 raveon

    Man from the Moon

  • K.N:F
  • 3494 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 05. 25. - 07:07

Tök jó látni, hogy ennyien szeretnék a saját gondolataikat levetíteni képregényre. :icon13:

#3 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7240 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 04. - 19:51

Üzenet megtekintéseIdézés: Chavez - Dátum: 2006.08.11., 00:38

Bár az oldal még több, mint egy évig nem üzemel, de érdekességképpen ideteszem a linket: http://www.torpedocomics.com/
mert ez a System Of A Down zenekar dobosának, John Dolmayannak a képregényes cégének oldala lesz.
Nem csak képregények, figurák és filmek eladásával fog az oldal foglalkozni, hanem John gyermekkorának kedvenc írói és rajzolói, kreatív szemináriumokat is tartanak majd.
John hatalmas képregényrajongó és gyűjtő, aki magáénak tudhatja az Amazing Fantasy 15. számát(akárcsak Sebastian Bach, az egykori Skid Row frontman-je), és megkérte 22 kedvenc képregény alkotóját, köztük Jim Lee-t, Bill Sienkiewicz-et, Simon Bisley-t, Kevin Eastman-t és Neal Adams-et, hogy készítsenek illusztrációkat, amelyekkel majd a vadonatúj dobszerkóját fogja díszíteni!

Azóta elkészült a cucc, itt a kukucs:
http://torpedo.emsar..._galleries_id=6

AztadeÁLLATmi? :shocking:

#4 Psycho

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 04. - 20:39

Ez k* jó! :shocking: Majd egyszer én is ilyet szeretnék a dobomra. :icon13:

#5 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7240 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 04. - 20:57

Üzenet megtekintéseIdézés: Psycho - Dátum: 2007.06.04., 21:39

Ez k* jó! :shocking: Majd egyszer én is ilyet szeretnék a dobomra. :icon13:
Ha legközelebb megyek SOAD koncertre, majd elkérem a telefonszámot, oké? ;)
Kezdj el gyűjteni! :D

Én gittyózok, arra nem fér ennyi minden! :(

Szerkesztve Chavez által: 2007. 06. 04. - 20:58


#6 Ron

    Igazi Moderátor!

  • K.N:F
  • 5126 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 04. - 20:58

Az biza, nagyon nagy!!

Más: Médiakutató

Hát kezdjük a borítóval, mert arról a legkönyebb írni.
Szerintem ez zseniális. Egyszerre provokatív és szolíd, és még tetszetős is. Bár lehet, mindez a sárga színhez való elfogultságomból akad (méghogy a melegek színe).

Provoktív a vetkőző lány miatt, akin azonnal megakad az ember szeme, mégis szolíd, mert mindez csak fekete. A gyönyörű sárga háttérből a még világosabb fehér buborék emeli ki még jobban, ezzel növelve a kontrasztot.
A narrátor szövege sem egy négyzetalakú ablakban jelenik meg, hanem az is gömbölyded, hisz a borítón is ez a forma dominál, így nem szakítja meg a folytonosságot. Nah most, hogy ilyen jól kielemeztük a borítót, jöjjön a tartalom. Azért is beszéltem sokat eddig, mert a tartalomról nehezebb írni.

Elősször is szögezzük le, hogy kb. egy hete olvastam azóta sok minden kimaradhatott.
Maksa Gyula írásához bizony művelt embernek kell lenni, vagy legalábbis komunikációban jártasnak, mert nem egy könnyű szöveg. Az első másfél oldalt értettem, hisz az idegen szavak többségét elmagyarázza, de aztán ezek úgy szaporodtak, hogy felhagytam vele. Majd megpróbálkozom vele kicsit később...
Dunai Tamás írása ennél sokkal egyértelműbb volt. Az ő neve egyébként sem idegen, így tudom, hogy jártas a témában. Az a szép, ahogy ezeket a viszgálattal is alá tudja támasztani. Nagyon jó kis írás volt!

Bírkás Péter is hozzáértő személy, tetszettek ezek a megállapítások, amelyeket tényleg, teljesen más adaptációkra vetített ki. Szintén érdemes volt elolvasni.

A Webcomicot nem olvastam még végig, de a csoportulással kapcsolatos megállapítás nagyon tetszett. Úgy emlékszem azért, mert egy kicsit kezdett unalmassá válni. Persze a Médiakutaó itt van a kezemben, úgyhogy ezt a hiányosságot akármikor pótolhatom...

Egyébként az olvasást nem a képregényes cikkekkel kezdtem, hanem az Újságírásról szólóval. Nem tudom miért, talán nem volt kedvem rögtön bele vágni a lényegbe. Az egyéb írásokat nem olvastam, mert nem érdekelnek különösebben, de ez nagyon jó volt!
Én mindenkinek csak ajánlani tudom, hasznos olvasmány volt!

Jah, még a borítóra visszatérve. Ez a női alak nagyon ismerős volt nekem. Fel is lapoztam az egyik Exit magazint, és mit látok? A Zöld Pardon ugyanezzel a csajszival, zöld háttér környezetében reklámozza szórakozó helyét. :D Jó mi? Egyébként bizonyos Zimmermann Zsolt rajzolta.

#7 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8827 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 04. - 21:31

A webcomicsosat azért fenntartásokkal kell olvasni. :whistle:

----
Vajon a kék Tamámra is lehet ilyen szépeket varázsolni?

#8 Henrik

    hh

  • K.N:F
  • 1176 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 04. - 21:39

Semmi akadája

#9 Rorimack

    Bürokrata

  • K.N:T
  • 1904 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 05. - 06:30

Üzenet megtekintéseIdézés: Ron - Dátum: 2007.06.04., 20:58

Más: Médiakutató

Érdekes, nekem szintre pontról pontra mást jelentett a kötet, kezdve a borítóval.

Ami szerintem buta sztereotipiákat erősít (képregény=mikiegér, de hogy megmutassuk, itt igazából öniróniáról van szó, és ez felnőtteknek szól: vetkőző nő.)

Több írásnál éreztem úgy, túl kicsi a minta, például rögtön Maksa Gyula írásánál. A képregény szubjektivitása kapcsán pont az ismeretterjesztő képregények esetében nem szabad elfeledkezni az olyan ábrákról, ahol pont a rajzolt, szimbolikus jelentés miatt tűnik el minden szubjektivitás (pl. "mit csináljunk vészhelyzet esetén" stílusú képsorok repülőgépen stb.).

Dunai Tamás írása jó összefoglalás a "külsősöknek".

Birkás Péter művében szerintem simán ráfut a képregényfilm=szuperhősfilm zátonyára. Az alkotott definició, és a később két fele bontott definicó még akkor is használhatatlan, hogyha a direkt rázós példákat (mint a képregényalapot eljátszó filmeket (olyan, nem adaptációs filmeket, ahol a képregényalap kitalált) eleve nem vesszük figyelembe. Ez egyrészt annak köszönhető, hogy az Asterix beemelése nem változtatta meg az erőviszonyokat: az Asterix is szuperhős képregény/film, csak éppen nem amerikai.
Ha fogjuk a ma filmjeit, és megpróbálnánk átszűrni Birkás Péter képregényfilm-szűrőin, rengetek képregényfilm áthullana a rostán (hamis negatívok, pl. Road to Perdition), és rengeteg maradna fenn, ami mintha-képregényfilm lenne, pedig nem az (hamis pozitívok, pl. Matrix). Ez az arány még inkább torzul, hogyha belevesszük a távol-keleti filmpiacot is.

Fehér Katalin írása pedig egyszerűen botrány. Mintha a leadás előtt egy nappal fogtak volna valakit, aki se a képregényt, se az internetet nem ismeri, leültették volna egy internet-eléréssel rendelkező gép elé, és rögzítették volna, mit csinál. A korábbi cikkekben (talán pont Dunai Tamásnál?) elhangzik a webcomics definiciója, itt mégis keveredik a scan, a scanlation, és a valódi netes képregény (minden mással, például képregényről szóló blogokkal.). Hogy a Fun Artról (sic!) ne is beszéljünk. A szerző jól láthatóan nincs otthon az interneten - rácsodálkozik a fórumokra, a chatre, bekever mindent, ahol sak elhangzik a web és a képregény szó, megdicséri az MKA színvonalas és átlátható designjét (ez nem az MKA ellen szól, aki már látott legalább három blogsablont, tudja, miről beszélek) stb., stb. Ez a cikk nem kellett volna.
(Pedig ez tűnt az egyik legérdekesebb cikknek, a címe alapján....)

#10 Rorimack

    Bürokrata

  • K.N:T
  • 1904 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 06. - 16:02

(Más téma, másik nap, ezért az új hozzászólás)

"Az indiai Sarnath Banerjee képregényíró- és rajzoló bemutatkozása tetszett a legjobban, képregényét, melyet ez alkalomból kedvezményesen meg is lehetett venni, érdemes beszerezni. Egy rövid kivetítést állított össze ízelítőnek."

http://litera.hu/object.d3072517-43f9-4287...ed710109697.ivy

Volt kint valaki? Milyen volt? Ez melyik képregénye volt, és milyen nyelven? :D

#11 Psycho

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 06. - 20:44

Üzenet megtekintéseIdézés: zoli79 - Dátum: 2007.06.04., 22:31

Vajon a kék Tamámra is lehet ilyen szépeket varázsolni?
Hát talán akkor egy ezüstszürke dobra is lehet. :) Ami igazán tetszett rajta az a Batman rajz volt. B)

Dátum: Chavez

Kezdj el gyűjteni!
Oké! :D

Szerkesztve Psycho által: 2007. 06. 06. - 20:45


#12 llaci

    5

  • 5panels
  • 1344 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 08. - 10:57

Halló!

Asszeretnémkérdezni, hogy Hanna-Barbera képregényeket kik adnak ki ánglisul?

THX

#13 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 10935 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 08. - 11:27

Mondjuk a Hanna-Barbera egy ideje Warner Bros., de a képregényeket (Scooby Doo, Flinstones & Jetsons, Cartoon Network Magazine) a DC adja ki.

#14 llaci

    5

  • 5panels
  • 1344 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 08. - 11:30

És a DC-n belül valami alkiadó, vagy a DC?
Bocs, hogy ilyen hülyén kérdezek, csak...

#15 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 10935 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 08. - 11:34

Simán DC. A képregényeken rajta van még egy CN logó, innen lehet tudni, hogy mik. De nézdd meg magad: link

#16 llaci

    5

  • 5panels
  • 1344 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 08. - 11:52

Kösz az alapos választ!

#17 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8827 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 08. - 12:42

Van a DC-nek egy gyerek részlege. Ebben vannak szuperhősös cuccok gyerekkiadásbn (pl. The Batman Strikes, Teen Titans Go) és rajzfilmek képregényváltozatai (pl. Power Puff Girls, Looney Tunes).
http://dccomics.com/dckids/
Régen figyeltem őket, de most pl. az éppen kapható kölyök dc képregények között nem találtam PPG-t és több más címet... :confused:

Szerkesztve zoli79 által: 2007. 06. 08. - 12:42


#18 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 10935 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 08. - 12:48

Mert megszűntették őket. Ezen az oldalon lehet találni jópár infót a Warner Bros. által kiadott rajzfilmek képregényváltozatairól, köztük kiadási dátumokkal.

#19 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6253 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 16. - 14:43

Üzenet megtekintéseIdézés: Ron - Dátum: 2007.05.24., 23:19

Leesett az állam amikor olvastam: A Keresők valóságos budapesti helyszínein (kávéház, kisföldalatti, a város legrégebbi köztéri szobra előtti tér, magas polgári lakásbelsők) reális és szürreális jelenetek váltakoznak. A mű meghatározó motívuma (...) és egy másik ember teljes megismerhetőségének lehetetlensége.
Jelentem, megvettem, elolvastam. Eredeti sejtésem beigazolódott, miszerint László Zsuzsi azonos azzal a grafikussal, aki nekünk (Míves Céh) már dolgozott egyszer, a Kaméliás hölgy c. ifj. Dumas-regény címlapját készítette. (A sorozat második részének, a Carmennek pedig Tikos Péter, hogy őt is reklámozzam egy kicsit. :)).
A Keresők valójában egy kiadatlan novellából készült rádiójátékból készült színdarabból készült képregény, de mivel nem olvastam az eredetit és nem is hallottam-láttam az előadást, ez engem a legkisebb mértékben sem zavart vagy befolyásolt. Annyi biztos, nem érződik rajta, hogy adaptáció lenne. A rajzról még annyit, hogy nekem nem tartozik a kedvenc stílusaim közé, illetve, ha már ennyire egyszerűsítünk, akkor szokatlan, hogy némelyik kép egy egész oldalt elfoglal, ezt inkább a kidolgozottabb hátterek, részletesebb, látványosabb rajzoknál tartom indokoltnak, itt kevésbé. Az is elgondolkodtat, hogy vajon van-e szükség ennyi variációt kipróbálni egy egyszerűbb rajznál, és ha már egyesek megjegyezték, hogy a Gemini jelentés 1-ben nem feltétlenül tartották helyénvalónak a szexuális aktus nyílt ábrázolását, nos, jelzem, a Keresőkben "minden látszik", bár az is igaz, hogy ez nem egy teljesen realistán megrajzolt sztori.
A történet jól van kibontva, érződik, hogy van drámai érzéke a szerzőnek, az már más kérdés, hogy engem olyan nagyon nem érintett meg a dolog fontossága.
Ha már Ron említette a valóságos helyszíneket: hát, ha nem tudnánk, hogy ez Budapest, a képekből nem jönnénk rá... Ez persze nem hiba, csak a reklámszöveg, hmm, túloz.
Mindenesetre örvendetes, hogy ilyen is megjelent és megint akadt olyan könyvkiadó, aki bevállalta egy képregény, mi több, egy kortárs magyar képregény kiadását.
Még annyit, hogy a címlapról nekem valamiért Tettamanti Béla és Dallos Jenő karikatúrái ugrottak be, de nem igazán vagyok jártas ezen a területen, csak mondom.

#20 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8827 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 06. 16. - 16:03

Itt el is lehet olvasni a fülszöveget, megnézni a borítót, és hasonló száraz adatokban lubickolni. :)

#21 raveon

    Man from the Moon

  • K.N:F
  • 3494 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 05. - 14:12

Mi ez a Mágus? Ez is manga?

#22 czben

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:Z
  • 2931 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 05. - 14:41

Nem, egyáltalán nem tűnik annak. Gondolom a Delta Vision fantasy-vonulatának következő darabja, vagy a Beholder első képregénye (nyilván nem véletlenül vannak kint a főoldalon). Várjuk az infókat!

szerk: Most látom a mangatopicban, hogy Delta Vision. Akkor mit akar a Beholder? :confused:

Szerkesztve czben által: 2007. 07. 05. - 14:47


#23 raveon

    Man from the Moon

  • K.N:F
  • 3494 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 05. - 15:52

Köszi!

#24 Chuck

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 162 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 14. - 10:21

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a Hepiend Képes Regényújság (nem a Hepiend Magazin - Conan Saga, hanem amiben novellák és más írásos sussok is voltak) mely számaiban jelentek meg és milyen képregények?

Köszi!

#25 Pedro

    Conan Szakértő

  • K.N:F
  • 700 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 14. - 11:01

Szerintem mindegyikben volt képregény.

Első évfolyam (és kicsit lentebb)
Második évfolyam

#26 Chuck

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 162 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 14. - 11:20

Köszi szépen!!! :w00t:

#27 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7240 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 17. - 23:19

Comic strip a Virginiai Műszaki egyetemen lövöldöző koreai származású diákról, Seung Hui Cho-ról, aki 32 diáktársával végzett:
http://fc02.deviantart.com/fs13/f/2007/113..._by_Latuff2.jpg
http://fc01.deviantart.com/fs15/f/2007/114..._by_Latuff2.jpg
http://fc02.deviantart.com/fs11/f/2007/118..._by_Latuff2.jpg

Szerkesztve Chavez által: 2007. 07. 17. - 23:20


#28 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 10935 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 21. - 20:42

Bár jó ideje megvan, de most elővettem dvd-im mélyéről a Planetary-t, hogy elolvasom egybe az egészet... viszont csak #20-ig van meg, és ott finoman szólva sincs vége a történetnek, amikor azonban leszedtem, azt írták, hogy ez az összes, pedig vagy 6 éves az utolsó szám. Akkor most tényleg ennyi, vagy kezdhetek reménykedni, hogy egyszer felkerül a maradék is? :o Magyarán: hány rész jelent meg belőle? :confused:

#29 Dr. Grrr

    LapLidérc

  • K.N:F
  • 123 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 21. - 22:57

Üzenet megtekintéseIdézés: talgaby - Dátum: 2007.07.21., 21:42

Magyarán: hány rész jelent meg belőle?
Nem tudom, mennyire hiteles forrás, de kukkants be ide!

#30 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 10935 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 22. - 08:08

Megtettem, és ezért tettem fel a kérdést. A wiki szerint 27 részes lesz, ha egyszer befejeződik. Ki nem jött új szám az idén, legalábbis nagyon elkerülte akkora figyelmemet, és a lenti gyűjteményes kötetek #18-ig mennek, nekem meg #20-ig megvan. Ezért vagyok most gondban, hogy a maradékok közül kijött-e már valami, és ha igen, mikor?

#31 Dr. Grrr

    LapLidérc

  • K.N:F
  • 123 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 22. - 09:21

Üzenet megtekintéseIdézés: talgaby - Dátum: 2007.07.22., 09:08

hogy a maradékok közül kijött-e már valami, és ha igen, mikor?
Azt hiszem a legutóbbi szám, a 26., 2006 végén jelent meg.

#32 Mann

    Iorek Byrnison

  • K.N:A
  • 5836 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 22. - 09:31

Az utolsó részt már megírta Ellis és már John Cassaday-nál van a cucc. Év végén vagy jövő év elején várható.

#33 talgaby

    "Igen, szeretem ezt a fórumot."

  • K.N:F
  • 10935 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 22. - 10:14

Tehát csak hiányzik hat rész. :( A fene-- <_< mindenestre köszi. :)

#34 shaolin

    Újonc

  • K.N:É
  • 61 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 22. - 18:16

Azoknak, akiket érdekel a képregény története ajánlom Umberto Eco új regényét a Loana királynő titokzatos tüzét. Eco egyébként is képregény és tömegkultúra párti ember, ebben a könyvében pedig gyerekkori kedvenceiről(1930-as évek) ír regényes formában. Bevallom én gyorsan kikerestem az illusztrációkat és felfaltam a körülöttük lévő szöveget.
A következő sorozatok olasz kiadásáról ír részletesen: Terry és a kalózók, Flash Gordon, Fantom, Mickey egér, Mandrake, és említés történik az X-9 es titkosügynökről is. Az olasz sorozatokból pedig két Duce párti opusz Dick Fulmine és Romano a római légiós. Nekem meglepetés volt, hogy a napi politikát elsőnek nem az amcrikaiak írtak, hanem az olasz fasiszták. Ha még nem ugranál megvenni elárulom, hogy korabeli olasz slágerek dalszövegei is fellelhetők benne.
hatezres tétel, de komoly fegyvertény kedvenc művészeti águnk mellett.

#35 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8827 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 07. 23. - 16:35

Az említett sorozatok Jugóban is nagy hatásúak voltak. (A Disciplina Kicmének (szerintem legendás jugó újhullám zenekar :D) pl. van egy Batmen, Mandrak Fantom című száma. :) ). Ezeknek meg is csinálták saját változataikat. A Mikijevo carstvoban Detective x-09-ből lett Kapetan Fantom, Brick Bradfordból Gordon Vels, Fantomból Zigomar, stb. A realista „raymondi” stílusú Pirati vazduhát ("égi kalózok" - nem ugyanaz, mint a Caniff féle Terry and the Pirates) a legújabb Raymond képregényként hírdették, pedig valójában olasz alkotója volt (Kurt Caesar), akinek nevét számonként következetesen átragaszották „A. Raymond”-ra. :) Tulajdonképpen hozzászólásom nem is igazán kapcsolódott a tiédhez, de gondlotam érdekességként megemlítem... :pirula:

Ami az olasz fasizmust és a képregényeket illeti: pont egy szerb alkotó (Szolovjev) neve kapcsán találkoztam azzal, hogy voltak kifejezetten fasiszta képregénylapok (vagy képregényeket közlő ifjúsági lapok?). Ez azért is érdekes, mert nálunk pont a fasizmus vetett végett a képregényeket közlő lapoknak. szerk.: A wikipedián van egy rövid bekezdés az olasz fasiszta képregényekről:
http://en.wikipedia.org/wiki/Italian_comic..._during_Fascism

Szerkesztve zoli79 által: 2007. 07. 23. - 16:43


#36 shaolin

    Újonc

  • K.N:É
  • 61 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 08. - 09:52

Hálás köszönet, hogy megemlítetted! Képregénytörténet felé nálam bármikor el lehet kalandozni, főleg olyan dolgokkal, amit még nem tudok. Én úgy veszem észre, azért egy politikai rendszer sem nélkülözi a képregényt. Először hangosan bereklámozza, hogy milyen szemét, aztán kiaadja a saját verzióját, ami még szemetebb. A Római légiós például olyan vidékeken járt az afrikai hadszíntéren, ahonnan az olaszokat már rég kikergették, mire az aktuális passzus megjelent.
ja, szakmai közlemény: a Loana királynő a hátborítón olcsóbb, mint amire emlékszem csak majdnem 4000 Ft.

#37 Nihil

    Nagykékség

  • K.N:F
  • 6988 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 08. - 17:25

August 7, 2007 - Today DC Comics released a brief statement regarding the much-delayed League of Extraordinary Gentlemen graphic novel entitled "The Black Dossier." Due to "international copyright concerns and related issues" the company will only publish the Alan Moore/Kevin O'Neill project in the United States.

Here is a description of the 208 page, mature reader book: "England in the mid-1950s is not the same as it was. The powers that be have instituted some changes. The League of Extraordinary Gentlemen have been disbanded and disavowed, and the country is under the control of an iron-fisted regime. Now, after many years, the still youthful Mina Murray and a rejuvenated Allan Quatermain return in search of some answers — answers that can only be found in a book buried deep in the vaults of their old headquarters — a book that holds the key to the hidden history of the League throughout the ages: The Black Dossier. As Allan and Mina delve into the details of their precursors, some dating back centuries, they must elude their dangerous pursuers who are hellbent on retrieving the lost manuscript…and ending the League once and for all.

THE BLACK DOSSIER is an elaborately designed, cutting-edge volume that includes a "Tijuana Bible" insert and a 3-D section complete with custom glasses, as well as additional text pieces, maps, and a stunning cutaway double-page spread of Captain Nemo's Nautilus submarine by Kevin O'Neill. Don't miss what's sure to be one of the most talked-about books of the year!"

IGN will bring you the latest on "The Black Dossier" including a review as the October 3 launch date nears.

#38 czben

    Megbecsült Fórumozó

  • K.N:Z
  • 2931 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 16. - 10:25

A francba is, 44 évesen elhunyt Mike Wieringo. Remek rajzoló volt, nyugodjék békében.

#39 pepo05

    Felicia Hardy Lover

  • K.N:F
  • 3393 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 16. - 12:33

Nagyon fiatal volt még...nyugodjék békében. :boxed: :cry2:

#40 raveon

    Man from the Moon

  • K.N:F
  • 3494 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 16. - 12:44

R.I.P.

#41 Erick Draven

    Újonc

  • K.N:F
  • 56 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 27. - 10:18

Sziasztok

Ez a hozzászólás nem biztos hogy 100%-ig ebbe a topicba illik, de nem tudtam hogy melyikbe irjak.

Elsösorban VATERA-sok filgyemét, illetve segítségét kérném.

A VATERA fóroumon írtam a "kategóriák bontása" topicba, hogy szerintem jó lenne tovább bontani a küldöldi képregény minimum még 3 alkategóriára: amerikai, európai, egyéb.

Ha valaki egyetért ezzel, vagy van hasonló jó ötlete, az kérem írjon, mert az én egyetlen megjegyzésem szerintem még túl sok vizet nem zavart.

köszi mindenkinek!!! :thumbup:

#42 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8827 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 27. - 10:53

Inkább nyelv szerint kellene. Angol, Német, Francia - szerintem ezek az itthon leggyakrabban előfordulók. És persze egy Egyéb. A hozzászólásodat pedig majd átpakolom valahova máshova - de még nem tudom, hova. :)

#43 Nihil

    Nagykékség

  • K.N:F
  • 6988 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 27. - 11:01

Esetleg egy a keleti képregényeknek?

#44 mano

    "SÖN!" FAN!

  • K.N:A
  • 7324 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 27. - 11:01

aki keres valamit, eddig is megtalálta a vaterán...

#45 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8827 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 27. - 13:08

És ha valaki nem valamit keres, hanem böngészni szeretne? Szerintem nagyon hasznosak az észszerű kategóriák. :whistle:

#46 Nihil

    Nagykékség

  • K.N:F
  • 6988 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 08. 27. - 14:03

Üzenet megtekintéseIdézés: czben - Dátum: 2007.08.16., 13:25

A francba is, 44 évesen elhunyt Mike Wieringo. Remek rajzoló volt, nyugodjék békében.
Igen, engem is szíven ütött a hír. :cry2:

#47 raveon

    Man from the Moon

  • K.N:F
  • 3494 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 09. 01. - 19:20

Olvasott már valaki Madman-t és/vagy Atomics-ot? Ha igen, mi a véleménye róla?

#48 nezolaca

    Kezdő Fórumozó

  • K.N:F
  • 478 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 09. 15. - 21:07

Nem tudom, szokta-e olvasni valaki a Wizard magazint, mindenesetre a 190es számban van egy nagyon hosszú kerekasztal-beszélgetés a Watchmenről... Érdekes, ahogy olyan nevek, mint Vaughan vagy Brubaker szinte gyermeki elragadtatással és vallásos hittel beszélnek Moore-ról :laughing: Persze aki nem akkora Watchmen-buzi, mint én, annak valószínűleg unalmas, mert tulajdonképp semmi újat nem mondanak... :rolleyes:

#49 Fyrtaarnet og Bivognen

    Újonc

  • K.N:F
  • 62 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 02. - 07:46

Ismeri valaki CAUVIN nevét?
Ha rákerestek pl. a www.konyvkereso.hu-n, akkor négy jópofa képregénye látszik, még mindegyik kapható és csak 290 Ft.
Ismeri valaki?

#50 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8827 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 10. 02. - 07:56

Ez a Marci sorozat lesz. Jópofák. Igaz én még nem olvastam el őket mind, azt hiszem kicsit kinőttem belőle, de azért még élvezhető. Az árukat pedig egész biztosan megéri!
http://db.kepregeny.net/index.php?p=thumbv...=1030&lid=1