Ugrás a tartalomhoz


Szavazás 2006-ról


71 válasz erre a témára

#51 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8835 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 01. 10. - 14:04

Weapon, lehet, hogy túl sokat képzelek a felhasználóinkról, de abból indulok ki, hogy az ember visszaemlékezik, melyik cikk tetszett neki legjobban, megnézi ki írta, majd bejelöli.

#52 kaine

    Pókember Szakértő

  • K.N:F
  • 8696 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 01. 10. - 17:52

Idézés: defter - Dátum: 2007.01.10., 13:11

méghozzá a 10. számban! és mindkettő képregénynek ő az írója is.

<{POST_SNAPBACK}>

Köszönöm mindkettőtöknek.

#53 Dilibogyo

    Dilis Bogyós

  • K.N:F
  • 310 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 01. 12. - 15:28

Lehet kampányolni valaki ellen vagy mellette? :D

#54 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8835 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 01. 12. - 18:16

Nem értem.

#55 Ati

    Visszajáró Fórumozó

  • K.N:F
  • 1313 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 01. 16. - 19:27

A kedvenc hazai fordítók listáját ki lehetne egészíteni (többek között :rolleyes:) a mindenki által kedvelt Kázmér és Huba sorozat magyar szövegének írójával, Nikowitz Nórával. Nem kis része van abban, hogy a sorozat ilyen népszerű nálunk is. ;)

#56 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8835 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 01. 17. - 15:17

No meg egy bizonyos Attila is hiányzik onnan, nem? ;)
A képsorok fordítói nem kerültek fel. Nem csak azért, mert szemetek vagyunk, hanem azért is, mert az újságokban nem mindig tűntetik fel őket.
Lehetne külön kategóriát nyitni nekik, mert úgyis más műfaj. De ehhez kellene egy korrekt lista a levelezőládámba! :D

#57 Ati

    Visszajáró Fórumozó

  • K.N:F
  • 1313 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 01. 18. - 18:28

:P Igen, az a hülyegyerek is. :haha: Újságokban? Na de Nóri (is) képregényben (is) fordít. Azt tényleg nem várom el, hogy a rengeteg (?) újságban szereplő képsor stábját is összeírjátok. (Meg amúgy is a 3/4-e Garfield... <_<)

#58 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6290 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 05. - 13:16

Időközben lezárult az Alfabéta-szavazás, az eredménye megtekinthető itt:

http://www.kepregeny.info/index.php?subact...amp;ucat=1&

Szerkesztve Tony által: 2007. 02. 05. - 13:17


#59 Tomster

    Visszajáró Fórumozó

  • K.N:F
  • 1119 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 05. - 13:58

Nem akarok nagyon kötekedni, de ez szerintem nagyon GÁZ, messziről pedig bundáskenyér szagú.
És nem a képsor kategóriára gondolok.

#60 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8835 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 05. - 14:12

Akkor mire? Legtöbb kategóriában másként adtam le a voksomat, de így sem volt meglepő az eredmény.

#61 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6290 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 05. - 15:39

Én is örülnék, ha Tomster kifejtené a véleményét, akár csak egy PM-ben. Szívesen eloszlatom a kétségeit. A szavazás titkos volt, valamennyi tavaly megjelent képregényre lehetett voksolni, senkit semmiben nem befolyásolt senki. Mellesleg bundázni akkor "szoktak", ha bizonyos érdekek mentén szeretnék alakítani az eredményeket. Márpedig akárhogy is nézem a rangsort, nem találok olyan szempontot, amely szerint lejtene akármilyen irányba.

#62 raveon

    Man from the Moon

  • K.N:F
  • 3494 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 05. - 17:12

Nem érdekelnek túlságosan ezek a díjazások, de örülök,hogy sokaknak tetszett a Vasárnapi szafari. Nekem nagyon tetszett, kár hogy már nincs meg az a két Galaktika amiben volt, de majd igyekszem újra beszerezni. :)

#63 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6290 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 05. - 18:18

Tomster privát levélben kifejtette nekem a véleményét, köszönöm. Ide is bemásolok pár gondolatot az általa felvetettekkel kapcsolatban. Látom, azóta a főoldalon is volt hasonló kérdés, kéretik átirányítani az érdeklődőket. :)

A zsűriben csupa olyan személy kapott helyet, akikől tudom/sejtem, hogy elolvasta a legtöbb magyar képregényt, és van is róla véleménye. A nevek ismeretében látható, hogy ezek a vélemények helyenként nagyon távol állnak egymástól, elég visszaolvasni hozzászólásaikat egyik-másik topicban. Mivel a szakma még mindig nagyon szűk, elkerülhetetlen volt, hogy olyanok is szerepeljenek a zsűriben, akik szerzőként (vagy kiadóként) érintettek. Éppen azért volt ilyen szokatlanul magas a zsűri létszáma, hogy a lehető legobjektívebbek legyünk.

A szakma számomra nem csak rajzolókból és írókból áll, beletartoznak a kiadók, szerkesztők, fordítók, beírók, gyűjtők, kritikusok is.

Nem írtam bele a hírbe, hogy hol mekkora volt a különbség, most megteszem, hogy még inkább eloszlassam a gyanúkat:
- A Bürokraták utcahosszal nyert, a második és a harmadik között viszont csak egy pont különbség volt.
- Szintén magasan verte a mezőnyt a 8 perc, csak a Királylány volt viszonylag közel hozzá.
- A kép-novella kategóriában akkora volt a szórás (mintegy 35 jelölt volt...), hogy az első körben nem is született döntés. Az első öt gyakorlatilag holtversenyben állt. A "szétlövés" során viszont a Vasárnapi szafari meggyőző fölényre tett szert.
- A kép-sor kategóriában Marabu elsőségét sem veszélyeztette senki, az viszont engem is meglepett, hogy az SMS mennyire tisztán lett második. A Butapest és a Bate nem került be a legjobbak közé, kevesebben szavaztak rájuk, mint a felsoroltakra.

Ezzel kapcsolatban hadd tegyek egy megjegyzést. Kicsit kényelmetlen a számomra, hiszen nagyon kedvelem a Bate-et, nem véletlenül szerepel rendszeresen a honlapunkon. De a KN-s szavazáson érzésem szerint nem csak azért előzi meg most éppen Marabut, mert olyan sokan tartották jobbnak, hanem azért is, mert a szerzője megkérte ismerőseit (pl. az iwiw-en), hogy szavazzanak rá. Ezzel egyébként nincsen semmi baj, hiszen a KN-s szavazás egy játék, semmi több. Viszont a sorrend realitásába belevisz egy olyan szubjektív elemet, amelyet az Alfabétában nagyon igyekeztünk kizárni, és csak az egyik versenyzőnek jutott eszébe verőlegényeket küldeni a zsűritagokra. :)

Végül: hogy egy képregény milyen lapban jelent meg, annak semmihez semmi köze (legfeljebb annyi, hogy van, amit többen olvasnak, van, amit kevesebben). Az esetleges politikai üzenet legfeljebb csak egy volt a sok szempont között, amelyet a zsűritagok mérlegeltek (ha egyáltalán volt ilyen). Hogy valaki mennyire adja magát a képregényben, az nem értékmérő kategória. Van olyan képregény, amiben ez fontos, és van olyan, amiben nem.

Ma Magyarországon a képregénykészítők szinte kizárólag a saját maguk kedvére rajzolnak képregényet, és örülnek annak, ha másnak is tetszik. Ezzel mindenki így van, nyertesek, másodikok, helyezetlenek egyaránt.

Nagyon szépen köszönöm minden alkotónak és kiadónak, hogy az idén már jóval több képregény közül lehetett válogatni, és remélem, jövőre még bővebb lesz a választék!

#64 zoli79

    poéngyilkos

  • K.N:A
  • 8835 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 05. - 22:50

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2007.02.05., 18:18

Látom, azóta a főoldalon is volt hasonló kérdés, kéretik átirányítani az érdeklődőket. :)
Ezt te is megteheted azzal, hogy ezt beírod a hír hozzászólásához:
ITT REAGÁLTAM A FELVETETT KÉRDÉSEKRE
Ha más eszközre gondoltál, akkor szólj és megbeszéljük! ;)

#65 Tomster

    Visszajáró Fórumozó

  • K.N:F
  • 1119 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 06. - 12:43

Tony elmagyarázta a zsűri működését, megértettem, elnézést kérek a vádaskodásért és természetesen gratulálok a nyerteseknek!

#66 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7243 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 06. - 17:40

Én nem érzem vádaskodásnak, a megjegyzésemet, mert hát nagyon fontos, hogy díjakkal is elismerjük az alkotókat, de azért az Alfabéta díjnak nincs még akkora presztizse, hogy különösebben számítson a zsűri összetétele. A végső döntést az olvasók hozzák meg, de természetesen szívből gratulálok a díjazottaknak, és további jó munkát!

#67 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6290 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 06. - 19:28

Igen, ezt sokszor mondják-mondjuk, hogy a döntést az olvasók hozzák meg, de akkor minek egyáltalán díjak? Megszámoljuk az eladott példányokat, mozijegyeket, letöltéseket, stb, és amiből a legtöbb kelt el, az a legjobb.
Szóval az Alfabéta egy szakmai díj, és ha helyenként megegyezik a sorrend a KN szavazdájáva, akkor annak örüljünk együtt mindannyian. :) A szakma pedig épp azért szakma, mert képregényesekből áll, így aztán elkerülhetetlen, hogy alig legyen olyan köztünk, aki nem "érintett" valamelyik műben.

#68 Chavez

    "Superhero-hater"

  • K.N:F
  • 7243 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 06. - 20:30

A díjak azért vannak, hogy ösztönözzenek. Akárcsak az eladásokból befolyó összeg, vagy az olvasók pozitív visszajelzése. És bár maga a díj jogossága sokszor megkérdőjelezhető(nem az Alfabéta díjról beszélek, lásd pl. Oscar), azért mindenképpen jelent valamit!

#69 pityesz

    Átlag Fórumozó

  • K.N:F
  • 860 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 25. - 13:14

Üzenet megtekintéseIdézés: Tony - Dátum: 2007.02.05., 18:18

Ezzel kapcsolatban hadd tegyek egy megjegyzést. Kicsit kényelmetlen a számomra, hiszen nagyon kedvelem a Bate-et, nem véletlenül szerepel rendszeresen a honlapunkon. De a KN-s szavazáson érzésem szerint nem csak azért előzi meg most éppen Marabut, mert olyan sokan tartották jobbnak, hanem azért is, mert a szerzője megkérte ismerőseit (pl. az iwiw-en), hogy szavazzanak rá. Ezzel egyébként nincsen semmi baj, hiszen a KN-s szavazás egy játék, semmi több. Viszont a sorrend realitásába belevisz egy olyan szubjektív elemet, amelyet az Alfabétában nagyon igyekeztünk kizárni, és csak az egyik versenyzőnek jutott eszébe verőlegényeket küldeni a zsűritagokra. :)

Lehet, hogy a fórumos képregény szavazás egy játék, de én ezt elég szomorúnak tartom, hogy ilyesmi előfordulhat és szerintem nem teljesen tisztességes dolog ilyesmit csinálni.
A verőlegényeket már meg sem említem, mert lehet, hogy naiv vagyok, de el sem tudtam volna képzelni, hogy valaki egy díjért verőlegényeket küld.
Mindentől függetlenül gratulálok a nyerteseknek.

#70 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6290 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 02. 25. - 15:00

Üzenet megtekintéseIdézés: pityesz - Dátum: 2007.02.25., 13:14

A verőlegényeket már meg sem említem, mert lehet, hogy naiv vagyok, de el sem tudtam volna képzelni, hogy valaki egy díjért verőlegényeket küld.
Az egy vicc volt, el ne hidd!
Idézet Marabu honlapjáról:
"Megkérdeztük Marabut, mit szól a díjhoz. Marabu elfogódott szerénységgel válaszolt:
- Oh, oh. Igen megtisztel a megtiszteltetés. Remélem, nem terjesztették a zsüri tagjai, hogy a szavazás előestéjén mind a huszonnyolcukat meglátogatta néhány kopasz, nagyobb termetű, kevés beszédű fiatalember, akik mindannyian Marabu közeli barátjának mondták magukat, és akik megemlítették mindenkinek, hogy nagy súlyt helyeznek arra, hogy a Kép-sor kategóriában a 2006-os évet tekintve is Marabu győzzön. Egy bézbólütővel meg is mutatták nekik, hogy milyen nagy súlyt. De persze ez az apró kis közjáték nem von le semmit a pillanat ünnepélyességéből."

#71 pityesz

    Átlag Fórumozó

  • K.N:F
  • 860 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 03. 05. - 10:58

Ja, oké.
Elég tökfej voltam, hogy a verőlegényes dolognak bedőltem, hát igen az komoly lett volna.
De a tisztességtelen dolgot én az iwiw-es segítségkérésre értettem.
„Ezzel egyébként nincsen semmi baj, hiszen a KN-s szavazás egy játék” ez idáig rendben is van, hogy játék, de pont azért kéne nem ennyire komolyan venni, hogy valaki külső segítségkéréssel befolyásolja a végső eredményt. Ez nem volt tisztességes.

#72 Nero Blanco

    Grafomán Fórumozó

  • K.N:F
  • 6290 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. 03. 05. - 13:29

Üzenet megtekintéseIdézés: pityesz - Dátum: 2007.03.05., 10:58

hogy valaki külső segítségkéréssel befolyásolja a végső eredményt. Ez nem volt tisztességes.
Ugyanazt megtették igen sokan pl. a Golden Blog szavazásnál is, mind a Panel, mind az MKA részéről. Továbbra is azt gondolom, hogy nincs ezzel semmi baj, egy blog vagy egy strip számára létfontosságú a népszerűség. Más kérdés persze, hogy aki x-re vagy y-ra haverságból szavaz, az ismeri-e a többi jelöltet. De talán azzal, hogy egyáltalán látta őket felsorolva, kedvet kapott hozzá, hogy megismerje őket. Szóval ez - mivel játék - inkább jó.
Hogy magamról is beszéljek egy kicsit: a fordítók versenyében - amikor utoljára néztem a listát - a második helyen álltam Szeredás Lőrinc mögött, Harza Tomi előtt. Miközben mind a hárman tudjuk, hogy például Láng István, Puller István vagy Polyák Béla fordításai milyen fantasztikusan jók. De mivel mi fordítunk főként Pókembert, a mi nevünket ismerik a legtöbben, automatikusan jön a szavazat. Anno az Ifjúsági Magazinban is a legismertebb zenekarok tagjait választották az év zenészeinek, nem a legjobbakat.

(Ja, és persze a Golden Blognál a többi versenyző is ezt tette minden bizonnyal, és a Fekete Macskának volt a legtöbb haverja. :) )

Szerkesztve Tony által: 2007. 03. 05. - 13:30





Új válasz